بالا
مقاله

مقاله

  /  مقاله

مقاله isi و چاپ مقاله isi

چاپ مقاله isi در مجلات معتبر

مقالات معتبر علمی چگونه به افزایش اعتبار علمی شما کمک می‌کنند؟ مقالاتی که از پایان‌نامه‌های دانشگاهی استخراج می‌شوند چه ارزشی دارند؟ چاپ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر چه کمکی به دیده‌شدن شما در محافل علمی می‌کند؟ چاپ مقاله از منظر اقتصادی چه‌قدر هزینه‌بر است؟ ژورنال‌های معتبر رشته تحصیلی من کدام‌اند؟ چگونه مقاله ISI خودم را ویرایش کنم؟

سؤالات این‌چنینی احتمالا همیشه به ذهن دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان رسیده‌باشد. شاید دغدغه چاپ مقاله هیچ‌وقت یک پژوهشگر را راحت نگذارد. نگرانی از مسائل فرعی و پیچیده گاهی پاپیچ کیفیت پژوهش هم می‌شود.

خوشبختانه در این میان راهکار بسیار ساده‌ای وجود دارد. ما در مجموعه دکتر یونی طیفی از متخصصان و پژوهشگران برتر دانشگاه‌های کشور را گرد آورده‌ایم تا در این راه پرپیچ و خم کمک‌حال شما باشند.

نکاتی هر چند ابتدایی برای آشنایی شما با فضای ژورنال‌های علمی ارائه می‌کنیم تا به عنوان نخستین گام مشترکمان در این راه پر فراز و نشیب منظور شود.

نوشتن نتایج پژوهش و چاپ مقالات علمی یکی از ارزنده‌ترین، ساده‌ترین و بهترین روش‌های گسترش و توسعه دانش در سطح جهان است. بدون تدوین مقالات علمی، نتایج پژوهشی شما که ممکن است در آن‌سوی کره زمین، گره از کار پژوهشگر دیگری بگشاید منتشر نمی‎شود و ترویج نمی‌یابد.

نگارش مقالات علمی اما نمی‌تواند بدون نظم و ترتیب خاصی پیش برود. در سطح جهان استانداردهای مختلفی برای مقالات علمی تعیین شده‌است. این استانداردها شامل نمایه (Index)، مرکز بین‌المللی اطلاعات علمی (ISI)، Scopus (دیتابیس مراجع علمی)، میزان ارجاع به یک مقاله (JCR)، و شاخص تأثیر (Impact Factor) است.

هر یک از این شاخص‌ها معنا و مفهوم خاصی دارند و بر فرمت‌ها، و انواع و اقسام مقالات اعمال می‌شوند.

در کشورمان هم استانداردهایی برای ارزش‌گذاری و درجه‌بندی مقالات وجود دارد، از جلمه درج آن‌ها در «پایگاه استنادی علوم جهان اسلام» (ISC) یا مجلات با درجه علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و …

برخی از شاخص‌های بین‌المللی برای رده‌بندی میزان ارزش علمی مطلب به کار می‌روند: نظیر «شاخص تأثیر» که برای نشریات سطح بالای جهانی نظیر Nature هم اکنون حدود ۴۰ است. شاخص‌هایی نظیر «شاخص تأثیر مقاله بر جامعه علمی» (Article Influence factor) برای این نشریه حدود ۲۳ است.

البته این رقم‌ها جزو بالاترین ارقام موجود در بین ژورنال‌ها هستند و بسیاری از ژورنال‌ها ضرایبی کمتر از ۱۰ هم دارند.

 

به هر صورت چاپ مقاله و استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه نیازمند طی مراحلی است که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم:

  • انتخاب موضوعی که در حال حاضر در سطح جهانی مسئله‌ای حل نشده است و اولویت پژوهشی بالایی دارد.
  • پژوهش روی آن موضوع و دقت در سلامت و صحت داده‌ها و آزمایش‌های بدون خطا، یا با کم‌ترین میزان خطا و رعایت «روش‌شناسی» خاص علمی
  • گردآوری و نگارش داده‌ها به صورت مقاله به زبان انگلیسی
  • یافتن ژورنال مورد نظر و متناسب با نوع پژوهش و داده‌ها و ارسال مقاله به آن ژورنال
  • ویرایش مقاله طبق نظر ویراستاری ژورنال و مکاتبات منظم با آن ژورنال
  • دریافت گواهی پذیرش مقاله در آن ژورنال

در تمام این مسیر، مشاوران و متخصصانی خبره داریم که شما را یاری کنند.

برای تماس با ما از فرم پائین صفحه استفاده کنید.

سوالات متداول

چاپ مقالات در چه مجلاتی صورت می پذیرید؟

مجموعه همواره در انتخاب مجلات نهایت دقت را رعایت می کند تا مقالات مشتریان در بهترین مجله ممکن و با کمترین هزینه انجام شود.

ملاک لازم برای انتخاب ژورنال ها چیست؟

ما همواره آخرین بلک لیست وزارت علوم را مد نظر قرار می دهیم تا مقالات مشتریان در مجلاتی چاپ گردد که جز مجلات معتبر و قابل قبول انجام شود.

مدت زمان لازم برای چاپ مقالات چقدر هست؟

مدت زمان لازم برای چاپ مقالات بسته به نوع مجله بین ۲ تا ۶ ماه متغییر هست.

چه خدماتی را در حوزه چاپ مقاله isi مجموعه شما ارائه می دهد؟

موسسه ما کلیه خدمات مربوط به تدوین، استخراج مقاله از پایان نامه و تز دکتری، ترجمه و چاپ مقالات در مجلات معتبر را تامین می کند.

فرم ارسال سفارش مقاله